23 sty 2016

Kim jestem? 👀


Praca z ludźmi i dzielenie się tym co wiem, co umiem sprawia mi ogromną radość :) Bycie kobietą i pedagogiem ułatwia mi spotykanie się z innymi na drodze rozwoju i ciągu życia. Jak wielu z nas ciągle się kształcę, często we własnym zakresie, bo nie na wszystko da się przedstawić stosowne zaświadczenia. Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj tu :)
Swoje doświadczenie zdobywam codziennie, będąc człowiekiem żyjącym na Ziemi! Pamiętajcie, że każdy z nas ma doświadczenie, nawet jeśli nie ma na to "papierka". Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej :)

Od sierpnia 2016 r. jestem ciocią w jednym z poznańskich klubów malucha, gdzie bawię się, śpiewam, tańczę, kleję, wydzieram i maluję z dziećmi w wieku od 1,5 do 5 lat.Od czerwca 2016 r. jestem certyfikowanym Treneren 1-stopnia Sensoplastyki® i prowadzę zajęcia w Pomysłowym Kufrze (poniedziałki) oraz w Kawiarni Rodzinnej Tymianek w Poznaniu (czwartki).

Od 2011 r. (do teraz) prowadzę okazjonalne warsztaty plastyczne przy gościnnej Filii nr 62 Biblioteki Raczyńskich na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu oraz przy DA Morasko, w parafii Miłosierdzia Bożego w Poznaniu, również na os. Jana III Sobieskiego.


Od września 2015 r. prowadzę bloga 1000pomyslowna..., dzięki czemu sporo się nauczyłam, choć ciągle się doszkalam w tym zakresie, a przede mną jeszcze długa droga, oj długa, ale się nie poddaję :) Jakiś czas temu z powodów osobistych musiałam zarzucić pisanie na bloga, ale niewykluczone, że powrócę. 


Od 2013 roku należę do redakcji parafialnego pisma "Droga Miłości" przy parafii Miłosierdzia Bożego i w każdym z numerów publikuję artykuły, dotyczące m. in. postaci świętych katolickich oraz tłumaczenia słów modlitw i pieśni "na nasze", czyli bardziej współczesny język polski. Prowadzę dział poświęcony historii miejsca, w którym żyję, czyli dawnej wsi Piątkowo - dziś dzielnicy Poznania. W gazecie można też przeczytać refleksje na temat przepięknych witraży, które zdobią nasz kościół. Kopie tych zapisków oraz swoje przemyślenia o podobnej tematyce chcę zamieszczać także na niedawno uruchomionym blogu od-slowa-do-slowa.blogspot.com - jest bardzo niedopracowany i trochę zaniedbany, ale z pewnością do niego wrócę, gdy siły i czas na to pozwolą.

W latach 2007-2010 studiowałam filologię polską ze specjalnością nauczycielską, ukończoną z tytułem licencjata.
W latach 2010-2012 studiowałam pedagogikę ze specjalnością socjoterapia i promocja zdrowia, ukończoną z tytułem magistra.
Napisane i obronione prace dyplomowe dotyczyły historii wychowania oraz obrazu dziecka w literaturze XIX wieku na przykładzie polskich pisarek: Klementyny z Tańskich Hoffmanowej, Walentyny Trojanowskiej-Horszkiewiczowej i Seweryny Duchińskiej, które pisały dla dzieci i o dzieciach.

To tyle o mnie. A co u Ciebie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój głos jest ważny - dziękuję za dodanie komentarza. Pamiętaj o netykiecie i poprawnej formie języka, w którym piszesz. Spamy, obraźliwe i niekulturalne komentarze będą usuwane.
......
Thank you for adding your comment here - it's important for me. Please notice that every comment must be legal with netiquette and correct. Spam, rude and offensive comments will be delated.