6 maj 2018

Wielka wymiana książek + akcja zaczytani.org 12.05 📘🕮📕


📘🕮📕ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻEK 📘🕮📕

12.05.2018 11:00-13:00
podczas Poznańskich Dni Rodziny:

1) Każdy przynosi ze sobą max.5 książek dla dorosłych lub dla dzieci (jako gospodyni mogę mieć większy asortyment, ale nie muszę z tego przywileju skorzystać), które można zaliczyć do jakiejś z podanych kategorii:
- dla dzieci/młodzieży
- sensacja/kryminał/przygodowa/detektywistyczna
- powieść obyczajowa
- literatura piękna/klasyka
- podręcznik/książka do nauki języka/słownik/encyklopedia podręczna (max 2 tomy)
- science-fiction
- psychologiczna/poradnik/naukowa/popularnonaukowa
- album/książka kucharska

2) Przynosimy tylko książki, które:
a) są naszą własnością
b) nie są zniszczone (nie mogą się rozpadać, być porysowane, pokreślone na kolorowo lub długopisem - ołówek jest ok)
c) mają wszystkie strony i okładkę
d) nie są kopią (ksero)
e) nie są kolorowanką, ani zeszytem ćwiczeń
f) jeśli coś jest kompletem np.książka w 2 tomach to wymieniamy całość, a nie pojedyncze tomy, chyba że obie strony zgodzą się na wymianę jednej części

3) Książki wymieniamy bezpieniężnie wg zasady "książka za książkę" lub "2 małe książki (np.dziecięce) za jedną zwykłą" oraz "komplet w całości" (chyba że patrz 2f)

4) Książki, które przenieśliśmy wymieniamy za zgodą osoby, której pozycja czytelnicza nas zainteresowała. Obie strony muszą się zgodzić na wymianę.

5) Książki, które przenieśliśmy, a nie zostały wymienione wracają z nami do domu lub jeśli zostały wydane po roku 2000 mogą zostać podarowane chorym z poznańskich szpitali w akcji zaczytani.org. Książki do wydania będą zbierane do specjalnie przygotowanego pojemnika - zostawia się je dobrowolnie, z dobrego serca, bez pobierania opłaty od żadnej ze stron 
5a) Każdy wymieniający wyraża pisemną zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku do celów promocyjnych akcji oraz Pomysłowego Kufra. Zgoda wyrażona jest bezterminowo.

6) W miarę możliwości pogodowych wymiana odbędzie się "pod chmurką", więc ubierzcie się odpowiednio do pogody i przygotujcie sobie kocyk/stolik/krzesło, na którym wystawicie swoje propozycje - zapewniam 4 miejsca na stoliku oraz możliwość rozłożenia się na plandece/krzesłach.

7) W akcji mogą wziąć udział dorośli, bądź dzieci pod stałą opieką dorosłych opiekunów.

8) Pomysłowy Kufer oferuje miejsceczas i okazję do wymiany książek. Nie jest jednak odpowiedzialny za wymianę poszczególnych pozycji. Nie rozstrzyga też ewentualnych sporów między wymieniającymi.
Zstrzega sobie jednak prawo do wyproszenia z miejsca wymiany osoby/osób, które w jakikolwiek sposób będą zakłócać przebieg akcji.

Do zobaczenia! I niech moc książek będzie z nami! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój głos jest ważny - dziękuję za dodanie komentarza. Pamiętaj o netykiecie i poprawnej formie języka, w którym piszesz. Spamy, obraźliwe i niekulturalne komentarze będą usuwane.
......
Thank you for adding your comment here - it's important for me. Please notice that every comment must be legal with netiquette and correct. Spam, rude and offensive comments will be delated.