O mnie


Prawa autorskie do logo - Hanna Kucal, właścicielka 

Powstanie Pomysłowego Kufra wiąże się z wieloletnim, niespełnionym marzeniem zawodowym - uczeniem, szkoleniem i dzieleniem się tym, co sama otrzymałam. Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o mnie? Zapraszam! :)

Nazywam się Hanna Kucal. Jestem właścicielką Pomysłowego Kufra, którego dewizą jest: "RAZEM weselej, łatwiej, przyjemniej - kreatywnie!". Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem i polonistką. Choć nigdy nie było mi dane uczyć w szkole lub innej placówce na etacie, to zawsze wiązałam z tym swoją przyszłość. Uwielbiam przekazywać wiedzę i umiejętności, bo to ogromna radość dawać innym to, czego samemu ma się pod dostatkiem.


Po ukończeniu studiów magisterskich (oraz w ich trakcie) bezskutecznie szukałam pracy w zawodzie. Choć moim atutem były zaangażowanie, pasja i chęć do nauczania, potencjalni pracodawcy prawdopodobnie widzieli we mnie tylko "kolejną absolwentkę pedagogiki" i "brak doświadczenia". Zawsze trudno mi się było pogodzić z faktem, że nadzwyczaj pozytywnie oceniane praktyki tak wiele dla nich znaczą. Po ponad pół roku bezrobocia i konieczności częstego stawiania się w PUPie (Powiatowy Urząd Pracy) dostałam się na staż administracyjny w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, gdzie zdobyłam wiele cennych doświadczeń. Bardzo mi się tam podobało - praca ciekawa i różnorodna, kontakt z ludźmi - i szkoda, że po 5 miesiącach musiałam odejść, jak mówiono, z powodu braku finansów na stażystów. Kolejne 2 lata i 1 miesiąc (do końca 2015 roku) spędziłam w administracji rodzinnej firmy, gdzie trochę więcej dowiedziałam się o organizacji i działalności biura oraz sprawach kadrowo-finansowych. W ciągu tych 2,5 roku nauczyłam się dużo i choć nie zawsze wszystko się układało, tak jakbym chciała, to nie żałuję zdobytego doświadczenia - w końcu mnie rozwinęło!


W połowie stycznia 2016 roku założyłam firmę, której profil można w skrócie określić jako warsztatowo-szkoleniowy. W CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), jako przeważający kod PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności) wskazałam "pozaszkolne formy edukacji artystycznej". To na nich bowiem opiera się idea warsztatów, które w sposób szczególny kieruję do rodzin, ale także do grup zorganizowanych, osób niezrzeszonych w żadnej grupie oraz do instytucji. Szeroką gamę prowadzonych zajęć oraz znajdziecie także w innych wpisach.


Pomysł na nazwę wziął się z mojego zamiłowania do kuferków, skrzynek i koszyczków, w których zawsze można znaleźć coś interesującego. Dlaczego Kufer jest Pomysłowy? W jego wnętrzu kryją się niezliczone wprost pomysły na kreatywne zabawy oraz szkolenia, które chcę Wam przedstawić. W swojej pracy korzystam z ogólnodostępnej literatury, Internetu oraz własnych pomysłów.



Prawa autorskie do logo - Hanna Kucal, właścicielka


Moje Doświadczenie

Praca z ludźmi i dzielenie się tym co wiem i umiem sprawia mi ogromną radość :) Bycie kobietą i pedagogiem znacznie mi ułatwia spotykanie się z innymi na drodze rozwoju i ciągu życia. Jak wielu z nas ciągle się kształcę, często we własnym zakresie - nie na wszystko da się przedstawić stosowne zaświadczenia.


Swoje doświadczenie zdobywam też codziennie, będąc człowiekiem żyjącym na Ziemi! Pamiętajcie, że każdy z nas ma doświadczenie, nawet jeśli nie ma na to "papierka". Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej :)


Najświeższe informacje o mnie:


Od sierpnia 2016 r. jestem ciocią w jednym z poznańskich klubów malucha, gdzie bawię się, śpiewam, tańczę, kleję, wydzieram i maluję z dziećmi w wieku od 1,5 do 5 lat.











Od czerwca 2016 r. jestem certyfikowanym Treneren 1-stopnia Sensoplastyki® i prowadzę zajęcia w Pomysłowym Kufrze (poniedziałki) oraz w Kawiarni Rodzinnej Tymianek w Poznaniu (czwartki).


Od 2011 r. (do teraz) prowadzę okazjonalne warsztaty plastyczne przy gościnnej Filii nr 62 Biblioteki Raczyńskich na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu oraz przy DA Morasko, w parafii Miłosierdzia Bożego w Poznaniu, również na os. Jana III Sobieskiego.


Od września 2015 r. prowadzę bloga 1000pomyslowna..., dzięki czemu sporo się nauczyłam, choć ciągle się doszkalam w tym zakresie, a przede mną jeszcze długa droga, oj długa, ale się nie poddaję :)


Od 2013 roku należę do redakcji parafialnego pisma "Droga Miłości" przy parafii Miłosierdzia Bożego i w każdym z numerów publikuję swoje artykuły, dotyczące m. in. postaci świętych katolickich oraz tłumaczenia słów modlitw i pieśni "na nasze", czyli bardziej współczesny język polski. Kopie tych zapisków oraz swoje przemyślenia o podobnej tematyce chcę zamieszczać także na niedawno uruchomionym blogu od-slowa-do-slowa.blogspot.com.


W latach 2007-2010 studiowałam filologię polską ze specjalnością nauczycielską, ukończoną z tytułem licencjata.

W latach 2010-2012 studiowałam pedagogikę ze specjalnością socjoterapia i promocja zdrowia, ukończoną z tytułem magistra.

Napisane i obronione prace dyplomowe dotyczyły historii wychowania oraz obrazu dziecka w literaturze XIX wieku na przykładzie polskich pisarek: Klementyny z Tańskich Hoffmanowej, Walentyny Trojanowskiej-Horszkiewiczowej i Seweryny Duchińskiej, które pisały dla dzieci i o dzieciach.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej - napisz do mnie :)