21 sty 2016

O warsztatach rodzinnych

Pomysłowy Kufer w swoim pierwotnym założeniu został stworzony z myślą o rodzinach. W dobie coraz większego zapracowania i rozwoju szeroko pojętej techniki (a w szczególności informatyzacji życia) członkowie rodziny mają dla siebie coraz mniej czasu, co jest bardzo smutne 😟
  Niestety, coraz większą rzadkością jest wspólne siadanie do stołu, by zjeść razem choć jeden posiłek i w tym czasie nie zajmować się czymś innym (oglądaniem telewizji, czytaniem, graniem na telefonie lub komputerze itd.). Po szkole dzieci są wysyłane na różnorodne zajęcia, które mają im zająć czas, w pewnym sensie zastąpić nieobecnego rodzica. A dorośli? Oni też pozbawiają siebie tego, co najważniejsze – relacji z najbliższymi. Nie wszystko można zrobić w weekend, tym bardziej, że czas ciągle goni, a zadań coraz więcej. Podobnie sprawa ma się z małżonkami, którzy na co dzień pracują do późna, spotykając się czasami dopiero podczas kolacji. 
Nie jest, nie może być jednak prawdą, że nawet zapracowani do granic możliwości ludzie nie znajdą 1-2 godzin czasu w ciągu całego tygodnia (zakładając 7 dni pracujących, średnio mamy 35 godzin „wolnych”!), by spędzić je ze swoim dzieckiem, wnukiem lub małżonkiem. Taka rzeczywistość byłaby okropna!

Pomysłowy Kufer pragnie wyjść naprzeciw potrzebom rodzin oraz osób indywidualnych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – proponując budowę, pielęgnację i/lub odnowę relacji międzyludzkich, szczególnie związku osób najbliższych sobie, poprzez wspólne działanie, zabawę, rozrywkę i sztukę. Nie od dziś wiadomo, że tworzenie pomaga w oderwaniu się od codzienności choć na chwilę. Jeszcze większą radość i owoce przynosi wspólne tworzenie. Nie chodzi o stwarzanie dzieł sztuki, ale o odkrycie w sobie artysty (każdy z nas jest nim w duszy, dzięki iskierce danej nam przez Stwórcę), który poprzez swoje działanie leczy nie tylko siebie, ale także relacje, w których się znajduje.
   Mamo, tato! Babciu, dziadku - przybywajcie ze swoimi pociechami, by miło i twórczo spędzić wspólny czas! :) 

    Choć miłość do dzieci jest ogromna, to czasami brakuje pomysłu na to co z nimi robić, gdy przeczytało się już wszystkie bajeczki i pobawiło autkami oraz lalkami. Czasami też pomysł jest w głowie lub zainspirowało nas coś, co zobaczyliśmy w jakimś programie, ale nie wiemy jak lub z czego to wykonać. W takiej sytuacji też warto zgłosić się do Pomysłowego Kufra, by rozwiać swoje wątpliwości oraz być może zaproponować zrealizowanie ciekawego tematu zajęć dla dzieci. 
UWAGA! Miła niespodzianka dla rodzin wielodzietnych posiadających kartę dużej rodziny! (Proszę pytać przy zapisie)

        Mając świadomość tego, że małe dzieci mają ograniczony czas pełnej percepcji poszczególne zajęcia są skonstruowane tak, by pokazać pewne działanie i jego efekt, ale także nie znudzić malucha. Czas trwania zajęć to godzina zegarowa podzielona na etapy, dzięki którym dzieci nie powinny odczuwać zmęczenia; jednak przez cały czas warsztatów na jednym z miejsc przygotowane będą obrazki do kolorowania, różnego typu pomoce edukacyjne oraz kredki. Znudzone i zmęczone dzieci będą mogły zająć się swobodnym rysowaniem lub innymi czynnościami. Pod czujnym okiem swoich opiekunów będą zajęte, a jednocześnie bezpieczne. 


✀ ✀ ✀ ✀ ✀ ✀ ✀ 
     
Bardzo ważne jest, by podczas zapisywania się na warsztaty określić dokładnie wiek i predyspozycje dziecka oraz ewentualne trudności, które mogą wystąpić, gdyż tylko w oparciu o te informacje można stworzyć odpowiednią grupę oraz dopasowane do niej zajęcia.
  W trosce o wygodę i bezpieczeństwo uczestników grupy warsztatowe liczą do 12 osób. Zajęcia zaczynamy już od 2 osób! 💖


Pomysłowy Kufer zaprasza!
Sprawcie sobie WSPÓLNĄ radość przychodząc na warsztaty!
ZAPISY pod numerem 510 809 586
💗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój głos jest ważny - dziękuję za dodanie komentarza. Pamiętaj o netykiecie i poprawnej formie języka, w którym piszesz. Spamy, obraźliwe i niekulturalne komentarze będą usuwane.
......
Thank you for adding your comment here - it's important for me. Please notice that every comment must be legal with netiquette and correct. Spam, rude and offensive comments will be delated.